JABLOTRON - montáž zabezpečovacích a kamerových systémů. EET - Markeeta, Dotykačka- instalace a prodej. Revize elektrických spotřebičů a zařízení. Technická diagnostika, elektrická měření, poradenství. Počítačové sítě - správa a instalace. Jihočeský kraj, České Budějovice.

kamerové a monitorovací systémy

 • montujeme kamerové a monitorovací systémy se záznamem i bez záznamu

 • vnitřní i venkovní kamery s nočním viděním

 • kamery s přenosem na Váš mobilní telefon
 • CP-UNC-VB20FL3-VM

  Full HD dome IP kamera s IR přísvitem (noční vidění do 30 m). Je odolná povětrnostním podmínkách. Napájení PoE (po datovém kabelu).

  CP-UNC-TA30L3-MW

  3.0 Mpix venkovní IP kamera s Wi-Fi připojením a nočním viděním (do vzdálenosti až 30 metrů). Má také integrovaný slot na SD kartu pro offline záznam.

  CP-UNC-TB30ZL6-MS

  3.0 Mpix venkovní IP kamera s nočním viděním do 60 m. Motorický varifokální objektiv, Video komprese H.264 / MJPEG dual stream.

  Pro komplet ní sortiment kamer a záznamových technologií klikněte na logo výrobců
  HIKVISION a CP PLUS

       

  Důvodem pro využití kamerového systému je většinou ochrana majetku nebo bezpečnost osob. Provozování kamerového systému musí splňovat podmínky, které stanovuje platná legislativa, zejména se jedná o zákon č. 101/2006 Sb. o ochraně osobních údajů.
       V zásadě se dá říci, že pokud je z kamerového systému pořizován záznam (vyjma vnitřku soukromého objektu a soukromého pozemku, kde není přístup cizích osob), jedná se podle zákona o zpracování osobních údajů a musí proto existovat alespoň následující důvody:

 • Pokud je to nezbytné pro ochranu práv a právem chráněných zájmů správce.
  Tedy z důvodu ochrany majetku a je nutné dbát, aby se nezasahovalo do práva na soukromí monitorovaných osob. Záběr kamery by tedy neměl zasahovat např. do prostoru bytových dveří.

 • Na základě souhlasu subjektu údajů.
  Tedy se souhlasem lidí, kteří budou monitorováni. To platí například na pracovišti, kde lze sjednat souhlas všech pracovníků, ale také například v bytových domech.

  Ještě před spuštěním kamerového systému je potřeba registrace pořizovatele záznamu na Úřadu pro ochranu osobních údajů. Úřad má 30-ti denní lhůtu na zápis do registru. Registrační proces není procesem povolovacím a je možné si vyžádat vydání osvědčení, které pouze prokazuje skutečnost, že byla naplněna povinnost dle zákona.
       Prostor, který je monitorován, musí být nepřehlédnutelně označen. Toto označení (tabulka s piktogramem) musí obsahovat identifikaci správce (např. IČ nebo označení v rozsahu, aby bylo správce možno ověřit v registru) a odkaz na místo, kde je možné získat o kamerovém systému podrobnější informace (např. telefonní číslo, URL).
        Před spuštěním kamerového systému v bytovém domě je nezbytné mít písemný souhlas všech osob, které v domě bydlí a tento souhlas pravidelně udržovat aktuální. Přístup k systému se záznamem musí být zabezpečený a zařízení smějí obsluhovat pouze určené osoby. Podle úřadu by doba, kdy se záznamy uchovávají, neměla překročit 14 dnů.


 • Ing. Jan STERINGA
  IT, Alarmy, Elektrotechnika
  Technika & Servis
  Jihočeský kraj a Praha
  tel. +420 608 414 566